Školní družina

Kdo je Ozobot ?

V pondělí 25.3.2019 nás navštívili v naší družině Ozoboti !

OZOBOT je miniaturní robot, nejmenší svého druhu. Jedná se o zajímavou interaktivní hračku, která dokáže žáky nadchnout a hravou formou je motivovat k rozvoji informatického myšlení, řešení problémů, ověřování nebo ladění navrženého řešení.
Co Ozobot umí? Schopnosti Ozobota jsou založeny na optických senzorech. Při sledování čáry Ozobot zaznamená zakreslené instrukce vytvořené z barevných kódů a dle zadaných příkazů reaguje. Ozobot ke komunikaci využívá unikátní barevný jazyk, založený na různých variacích zelené, modré, červené a černé, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel – tzv. ozokódy, které jsou dvou- až čtyřmístné.
Když chci, aby Ozobot odbočil, zrychlil či se zatočil jako tornádo, použiji příslušný ozokód. Ozobot navíc umí na křižovatce náhodně odbočit, je schopný přeskočit na čáru, chvíli počkat na místě, dokáže sčítat body nebo odbočky, umí měnit rychlost. Díky této „jednoduché“ logice založené na barvách jsou děti schopné vymýšlet své vlastní hry či vyprávět příběhy. 

Beseda v obecní knihovně

Velikonoční lidové zvyky a tradice

V pondělí 19.3. 2019 žáci navštívili místní knihovnu, abychom si tentokráte popovídali o nastávajících svátcích jara: Velikonocích.

Paní knihovnice dětem vyprávěla celý průběh velikonoc od Škaredé středy do Velikonočního pondělí. Připomněli jsme si zvyky a tradice jako jsou různé techniky barvení vajec, pečení beránka, pletení pomlázek. Děti Velikonoce dobře znají a své zážitky a zkušenosti vyprávěly i paní knihovnici.

Přilétá k nám jaro

Teplé počasí posledních dní uspíšilo příchod jara. V zahrádkách již kvetou sněženky a z teplých krajin se vracejí i první ptáci – skřivani, špačci, konipasi bílí. Takhle krásně nám v pondělí 11.března začal zábavně – vzdělávací program v naší školní družině. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací doplněných krásnými fotkami od pana Navrátila.

Kroužky, mimoškolní aktivity
a tělocvična 2018 - 2019

Česko-slovenský projekt ŠD

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave
vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018

9. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia 

Záložka do knihy spojuje školy:  Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice 

Cílem česko-slovenského projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na které libovolnou technikou ztvární téma projektu Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice a vymění si ji se žáky
z přidělené 
partnerské školy ze Slovenské republiky.

Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo k poznávání literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života ve Slovenské republice a zároveň i jako průřezová téma do školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu. 

Na základě tohoto projektu jsme spolupracovali v měsíci říjnu se školou ze SR:
Základna škola sv. Dominika Sávia, Kopanická 286, Machulince,
Nitrianský samosprávny kraj.

Vyrobili jsme krásné záložky pro děti ze Slovenska. Na oplátku jsme dostali záložky, které  vyrobily děti z Machulinců.

 Karneval


V pátek 23. března 2018 se konal tradiční karneval ve školní družině. Záplava masek provázela děti po celý den. Všichni se na tuto akci velmi těšili. V tělocvičně tančila zebra, princezny i pan král. Během karnevalu byla spousta zábavy při tanci, soutěžích i představování masek. Maškarní zábava nám utekla jako voda. Všichni obdrželi sladkou odměnu a domů odcházeli sice trošku unaveni tancem, ale plni příjemných zážitků z letošní veselice. 

PROJEKTOVÉ ODPOLEDNE

V pondělí 29. 1. 2018 jsme v družině měli karetní odpoledne. Hráli jsme kvarteto, Černého Petra a další. Některé děti hrály karty poprvé. Nejoblíbenější hrou se stal Černý Petr. Zúčastnily se všechny přítomné děti a soudě dle úsměvů se tohle odpoledne velmi vydařilo.

Radovánky na sněhu 

leden 2018

Odpolední družina je místem, kde odpočíváme po dni plném učení.
Děti ze školní družiny ani v novém roce nezahálejí.
Zimní radovánky na prvním sněhu jsme si nenechali ujít.
Místo sněhuláka jsme uváleli obrovskou sněhovou kouli.

Leť vlaštovko, leť!

V pátek 12. 1. 2017 se uskutečnila ve ŠD velká soutěž „O nejdelší hod vlaštovkou“. Samotnému závodu předcházela týdenní intenzivní příprava vlaštovek za pomoci rodičů a spolužáků. Obdivuhodné úsilí bylo věnováno i vzhledu a výzdobě některých modelů. Vlaštovky krásně létaly,
k čemuž přispěla i výborná atmosféra v průběhu soutěže.

Výsledky v kategorii DÉLKA LETU
Nejdelší let byl dlouhý 15,00 m a povedl se žákovi ze 4. třídy Mariánu Hrubému. Druhý nejdelší let 12,00 m patřil jeho sestře Sofii Hrubé z 1. třídy a třetí nejdelší let 11,50 m se podařil žákovi 2. třídy Dominiku Dobrovolnému.

Výsledky v kategorii NEJKRÁSNĚJŠÍ VLAŠTOVKA
Ocenění patřilo žákovi ze 4. třídy Matěji Pazourkovi.

V kategorii POMOC SPOLUŽÁKŮM byl oceněn žák 4. třídy Marián Hrubý, který ochotně pomáhal svým spolužákům radou i skutkem při tvorbě vlaštovek.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast!

Adresa


Beneška 181
684 01   Kobeřice u Brna

www.zskoberice.info
     
Datová schránka: 6vtmeek

Kontakt

Ředitelna: 515 536 122
mobil: 731 635 258
skola@zskoberice.info
MŠ: 515 536 123
skolka@zskoberice.info
ŠD: 515 536 124
druzina@zskoberice.info
Stravování: 515 536 125
jidelna@zskoberice.info

HTML Website Builder