OZOBOT je miniaturní robot, nejmenší svého druhu. Jedná se o zajímavou interaktivní hračku, která dokáže žáky nadchnout a hravou formou je motivovat k rozvoji informatického myšlení, řešení problémů, ověřování nebo ladění navrženého řešení.
Co Ozobot umí? Schopnosti Ozobota jsou založeny na optických senzorech. Při sledování čáry Ozobot zaznamená zakreslené instrukce vytvořené z barevných kódů a dle zadaných příkazů reaguje. Ozobot ke komunikaci využívá unikátní barevný jazyk, založený na různých variacích zelené, modré, červené a černé, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel – tzv. ozokódy, které jsou dvou- až čtyřmístné.
Když chci, aby Ozobot odbočil, zrychlil či se zatočil jako tornádo, použiji příslušný ozokód. Ozobot navíc umí na křižovatce náhodně odbočit, je schopný přeskočit na čáru, chvíli počkat na místě, dokáže sčítat body nebo odbočky, umí měnit rychlost. Díky této „jednoduché“ logice založené na barvách jsou děti schopné vymýšlet své vlastní hry či vyprávět příběhy.
V pondělí 19.3. 2019 žáci navštívili místní knihovnu, abychom si tentokráte popovídali o nastávajících svátcích jara: Velikonocích.
Paní knihovnice dětem vyprávěla celý průběh velikonoc od Škaredé středy do Velikonočního pondělí. Připomněli jsme si zvyky a tradice jako jsou různé techniky barvení vajec, pečení beránka, pletení pomlázek. Děti Velikonoce dobře znají a své zážitky a zkušenosti vyprávěly i paní knihovnici.
Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave
vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018
9. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia
Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice
Cílem česko-slovenského projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na které libovolnou technikou ztvární téma projektu Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice a vymění si ji se žáky
z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky.
Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo k poznávání literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života ve Slovenské republice a zároveň i jako průřezová téma do školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.
Na základě tohoto projektu jsme spolupracovali v měsíci říjnu se školou ze SR:
Základna škola sv. Dominika Sávia, Kopanická 286, Machulince,
Nitrianský samosprávny kraj.
Vyrobili jsme krásné záložky pro děti ze Slovenska. Na oplátku jsme dostali záložky, které vyrobily děti z Machulinců.
V pátek 23. března 2018 se konal tradiční karneval ve školní družině. Záplava masek provázela děti po celý den. Všichni se na tuto akci velmi těšili. V tělocvičně tančila zebra, princezny i pan král. Během karnevalu byla spousta zábavy při tanci, soutěžích i představování masek. Maškarní zábava nám utekla jako voda. Všichni obdrželi sladkou odměnu a domů odcházeli sice trošku unaveni tancem, ale plni příjemných zážitků z letošní veselice.
Radovánky na sněhu
Leť vlaštovko, leť!
Website Design Program